METİN BULUT

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi

27. Dönem
Elazığ Milletvekili

Adres : Halkla İlişkiler Binası Z .Kat 3 Nolu Banko Oda : FZ24
Telefon : +90 (312) 420 58 56 +90 (312) 420 58 57
Faks : +90 (312) 420 22 24
E-Posta : metin.bulut@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş
Metin BULUT

3 Ocak 1971'de Elazığ'da doğdu. Baba adı Bedri, anne adı Bedriye'dir.

İşletmeci, Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirdi. Aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Boston'da kısa süre dil eğitimi aldı.

İnşaat, turizm ve danışmanlık alanındaki şirketlerin kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Elazığ MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Aynı zamanda profesyonel dalgıç olup, hobi olarak Botanik Bilimi ile ilgilenmektedir.

25.-26. ve 27.Dönemde Elazığ Milletvekili seçildi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, TBMM NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve AK PARTİ Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerini aldı.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Bulut, evli ve 3 çocuk babasıdır.