ERGÜN TAŞCI

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi
Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu

27. Dönem
Ordu Milletvekili

Adres : Halkla İlişkiler Binası 5 .Kat 4 Nolu Banko Oda : E514
Telefon : +90 (312) 420 64 06 +90 (312) 420 64 07
Faks : +90 (312) 420 24 64
Özgeçmiş
Ergün TAŞCI

Fatsa - 1974, Süleyman, Rahime.

Hukukçu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. TODAİE'de Kamu Yönetimi, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Anayasa Hukuku alanında yüksek lisansını yaptı.

Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde temel eğitim ve uzmanlık eğitimi alarak Avrupa Birliği Uzmanı oldu. Diyanet İşleri Başkanlığında Avukatlık, MEB'de Hukuk Müşavirliği, İlksan Yönetim Kurulu Üyeliği, Kamu İhale Kurumunda Müşavirlik ve Daire Başkanlığı; Ordu İli Kültür ve Sanat Vakfı Kurucu Üyeliği, Hukuk ve Demokrasi Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Güreş Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği, FILA Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği Etik Kurulu Üyeliği, Binicilik Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanlığı, Halter Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Londra Olimpiyatları başta olmak üzere, spor organizasyonlarında yönetici olarak görev aldı.

26. Dönemde Ordu Milletvekili seçildi. Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu ve Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ve Boşanma Olaylarının Araştırılması Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev aldı.

İngilizce ve Arapça bilen Taşcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.