TBMM Esas Komisyon Raporları(Sırasayı) Sorgu Formunun Kullanımına İlişkin Açıklamalar
Bu sorgu formu; 21. Dönem 1. Yasama Yılı başından itibaren TBMM Basımevinde basılmış ve Kanunlar Müdürlüğü tarafından dağıtımı yapılmış, Kanun Tasarı ve Teklifleri Komisyon Raporları'na ve kanunlaşan Tasarı ve Tekliflerin Kanun metinlerine erişim amacı ile hazırlanmıştır.

Erişim Alanları


Sırasayı Numarası:

Komisyon raporunun Sırasayı Numarası biliniyorsa bu numarayı yazıp “Getir” butonuna tıklayınız. Bu seçeneği kullanırsanız diğer erişim alanlarını boş bırakınız.


Başlama Tarihi – Bitiş Tarihi:

Aradığınız komisyon raporunun belli bir tarihten önce ya da sonra çıktığını biliyorsanız, bu alanların birine ya da her ikisine de “gg/aa/yyyy” formatında tarih girip “Getir” butonuna tıklayınız . Bulunan kayıt sayısının azalması için bu seçeneklerin kullanılması tavsiye edilmektedir.


Kelime:

Komisyon raporları için TBMM Kanunlar Müdürlüğü tarafından “Başlık” metni hazırlanmaktadır. Komisyon raporunun başlığı içinde geçen herhangi bir veya birden fazla ardışık kelimeyi bu alana yazıp “Getir” butonuna tıklayınız. Başlık metni içinde esas numarası da yer aldığından, esas numarasının bilinmesi durumunda bu alandan sorgulanabilmektedir.