Meclis Soruşturması Önergeleri Sorgu Formunun Kullanımına İlişkin Açıklamalar
Bu sorgu formu, denetim yollarından Meclis soruşturması önergelerinin, TBMM Başkanlığına sunulmasından sonuçlandırılmasına kadar geçen aşamalarına, özetlerine, hakkında verildiği kişilere ilişkin bilgiler ile önergelerin metinlerine erişilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Meclis soruşturması önergelerine ait söz konusu bilgilere ve metinlere ulaşmak için kullanılabilecek sorgu kriterleri aşağıda gösterilmiştir.

Sorgu Kriterleri:


Dönemi ve Yasama Yılı:


Aradığınız Meclis soruşturması önergesinin hangi yasama yılında verildiğini biliyorsanız seçiniz ve “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız. Seçim yapmadığınız takdirde sorgu tüm Dönemi kapsayacaktır.


Önerge Sahibi ve Muhatabı:


Aradığınız önerge ya da önergelerin ilk imza sahibi milletvekilinin kim olduğunu ve/veya hangi milletvekillerinin önergede imza sahibi olduğunu biliyorsanız seçiniz ve “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.


Önerge Durumu:


Aradığınız önerge ya da önergelerin hangi aşamada olduğunu biliyorsanız seçiniz ve “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.


Esas Numarası:


TBMM Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı tarafından verilen esas numarasını biliyorsanız bu numaranın “9/” den sonraki kısmını yazıp “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız. (Ör: 9/1 esas numaralı önerge için 1 yazılıp sorgu yapılmalıdır.)

Başlangıç Tarihi – Bitiş Tarihi:


Aradığınız önerge ya da önergelerin belli bir tarihten önce ya da sonra TBMM Başkanlığına verildiğini biliyorsanız, bu alanların birine ya da her ikisine de “gg/aa/yyyy” formatında tarih girip “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.

Özeti:


Meclis soruşturması önergeleri için TBMM Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı tarafından içeriği yansıtacak bir özet hazırlanmaktadır. Özet içinde geçen herhangi bir ya da birden fazla ardışık kelimeyi bu alana yazıp “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.

Not:
Geçmiş dönem Meclis soruşturması önergelerine Sorgu Formu sayfasının altında yer alan ilgili Döneme ait linkten ulaşabilirsiniz.

"PDF" formatında hazırlanan dosyalar, Acrobat Reader programı ile açılmaktadır. Acrobat Reader programınız yoksa Adobe sitesinden yükleyebilirsiniz.