TBMM Kararları Sorgu Formunun Kullanımına İlişkin Açıklamalar
Bu sorgu formu; 17. Dönem 1. Yasama Yılı başından itibaren (24/11/1983 tarih ve 1 sayılı karardan itibaren) TBMM Genel Kurulunda görüşülerek Kabul edilmiş kararlara ait bilgilere ve karar metinlerine erişim amacı ile hazırlanmıştır. Hiç bir sorgu kriteri girilmeden "Sorguyu Başlat" butonuna basılması durumunda 17. Dönem başından itibaren kabul edilen kararlara ait bilgiler listelenir.

Sorgu Kriterleri

Dönemi ve Yasama Yılı:

Aradığınız kararın hangi yasama yılında verildiğini biliyorsanız seçiniz ve “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız. Seçim yapmadığınız takdirde tüm dönemler üzerinde sorgu yapılacaktır.


Karar Türü:

Aradığınız kararın türünü biliyorsanız karar türünden seçerek “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.


Karar Numarası:

Karar numarasını biliyorsanız bu numarayı yazıp “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız. Bu seçeneği kullanırsanız diğer sorgu kriterlerini boş bırakınız.


Karar Kabulü:

Başlama Tarihi – Bitiş Tarihi:

Aradığınız kararın belli bir tarihten önce ya da sonra TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiğini biliyorsanız, bu alanların birine ya da her ikisine de “gg/aa/yyyy” formatında tarih girip “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız. Bulunan kayıt sayısının azalması için bu seçeneklerin kullanılması tavsiye edilmektedir.


Karar Başlığı:

Kabul edilen kararın başlığı içinde geçen herhangi bir veya birden fazla ardışık kelimeyi bu alana yazıp “Sorguyu Başlat” butonuna tıklayınız.


Not:

Sorgu sonucunda gelen TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilmiş kararlara ait detay bilgileri görmek için “Diğer Bilgiler“ bağlantısına tıklayınız.