TBMM BAŞKANLARI
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANKARA (1881 - 1938)
1. DÖNEM (1,2,3,4. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 24 NISAN 1920 - 29 EKIM 1923
ALİ FETHİ OKYAR İSTANBUL (1880-1943)
2. DÖNEM (1,2. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 01 KASIM 1923 - 22 KASIM 1924
KAZIM ÖZALP KARESİ(BALIKESİR) (1880-1968)
2. DÖNEM (3,4,5. Yasama Yılı) 3. DÖNEM (1,2,3,4. Yasama Yılı) 4. DÖNEM (1,2,3,4,5. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 26 KASIM 1924 - 01 MART 1935
MUSTAFA A. RENDA ÇANKIRI (1881-1957)
5.DÖNEM (1,2,3,4,5. Yasama Yılı) 6.DÖNEM (1,2,3,4,5. Yasama Yılı) 7.DÖNEM (1,2,3,4. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 01 MART 1935 - 05 AĞUSTOS 1946
KAZIM KARABEKİR İSTANBUL (1882-1948)
8. DÖNEM (1,2. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 05 AĞUSTOS 1946 - 26 OCAK 1948
ALİ FUAT CEBESOY KONYA (1883-1968)
8. DÖNEM (3. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 30 OCAK 1948 - 01 KASIM 1948
M.ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU İZMİR (1887-1953)
8. DÖNEM (4,5. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 01 KASIM 1948 - 22 MAYIS 1950
REFİK KORALTAN KONYA (1890-1974)
9. DÖNEM (1,2,3,4,5. Yasama Yılı) 10. DÖNEM (1,2,3,4. Yasama Yılı) 11. DÖNEM (1,2,3. Yasama Yılı) TBMM BAŞKANI 22 MAYIS 1950 - 27 MAYIS 1960
FUAT SİRMEN RİZE (1899-1981)
12. DÖNEM (1. DÖNEM MİLLET MECLİSİ) TBMM BAŞKANI 01 KASIM 1961 - 10 EKİM 1965
FERRUH BOZBEYLİ İSTANBUL (1927-2019)
13, 14. DÖNEM (2,3. DÖNEM MİLLET MECLİSİ) TBMM BAŞKANI 22 EKİM 1965 - 01 KASIM 1970
SABİT OSMAN AVCI ARTVİN (1921-2009)
14. DÖNEM (3. DÖNEM MİLLET MECLİSİ) TBMM BAŞKANI 26 KASIM 1970 - 14 EKİM 1973
MUSTAFA KEMAL GÜVEN KARS (1921-2013)
15. DÖNEM (4. DÖNEM MİLLET MECLİSİ) TBMM BAŞKANI 18 ARALIK 1973 - 05 HAZİRAN 1977
CAHİT KARAKAŞ ZONGULDAK (1928 - )
16. DÖNEM (5. DÖNEM MİLLET MECLİSİ) TBMM BAŞKANI 17 KASIM 1977 - 12 EYLUL 1980
NECMETTİN KARADUMAN TRABZON (1927-2017)
17. DÖNEM (1,2,3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 04 ARALIK 1983 - 29 KASIM 1987
YILDIRIM AKBULUT ERZİNCAN VE ANKARA (1935 - )
18. DÖNEM (2,3,4. YASAMA YILI) 21. DÖNEM (1,2. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 24 ARALIK 1987 - 09 KASIM 1989<br/>20 MAYIS 1999 - 30 EYLÜL 2000
İSMET KAYA ERDEM İZMİR (1928 - )
18. DÖNEM (4,5,6. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 21 KASIM 1989 - 20 EKİM 1991
HÜSAMETTİN CİNDORUK ESKİŞEHİR (1933 - )
19. DÖNEM (1,2,3,4. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 16 KASIM 1991 - 01 EKİM 1995
İSMET ABDULLAH SEZGİN AYDIN (1928 - 2016)
19. DÖNEM (5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 18 EKİM 1995 - 24 ARALIK 1995
MUSTAFA KALEMLİ KÜTAHYA (1943 - )
20. DÖNEM (1,2. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 25 OCAK 1996 - 30 ELÜL 1997
HİKMET ÇETİN GAZİANTEP (1937 - )
20. DÖNEM (3,4. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 16 EKİM 1997 - 18 NİSAN 1999
YILDIRIM AKBULUT ANKARA (1935 - )
18. DÖNEM (2,3,4. YASAMA YILI) 21.DÖNEM (1,2. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 20 MAYIS 1999 - 30 EYLUL 2000
ÖMER İZGİ KONYA (1940 - )
21. DÖNEM (3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 18 EKİM 2000 - 03 KASIM 2002
BÜLENT ARINÇ MANİSA (1948 - )
21. DÖNEM (1,2,3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 19 KASIM 2002 - 22 TEMMUZ 2007
KÖKSAL TOPTAN ZONGULDAK (1943 - )
23. DÖNEM (1,2,3. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 09 AĞUSTOS 2007 - 05 AĞUSTOS 2009
MEHMET ALİ ŞAHİN ANTALYA (1950 - )
23. DÖNEM (3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 05 AĞUSTOS 2009 - 04 TEMMUZ 2011
CEMİL ÇİÇEK ANKARA (1946 - )
24. DÖNEM (1,2,3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 04 TEMMUZ 2011 - 07 HAZİRAN 2015
İSMET YILMAZ SİVAS (1961 - )
25. DÖNEM (1,2. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 01 TEMMUZ 2015 - 01 KASIM 2015
İSMAİL KAHRAMAN İSTANBUL (1940 - )
26. DÖNEM (1,2,3. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 22 KASIM 2015 - 24 HAZİRAN 2018
BİNALİ YILDIRIM İZMİR (1955 - )
27. DÖNEM (1,2. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 12 TEMMUZ 2018- 19 ŞUBAT 2019
MUSTAFA ŞENTOP TEKİRDAĞ (1968 - )
27. DÖNEM (3,4,5. YASAMA YILI) TBMM BAŞKANI 24 ŞUBAT 2019 -